GetBucks – Pożyczki Przez Internet – Opinie

GetBucks - Screen

 GetBucks.com to nowa marka na polskim rynku, właścicielem jest południowoafrykańska firma Bro Business Trust działająca od 2011 roku w RPA, Suazi, Kenii, Botswanie, Hiszpanii i teraz w Polsce.

Szybkie pożyczki gotówkowe – złóż wniosek

Jak zacząć przygodę z Getbucks?

Po wejściu na stronie www.getbucks.com naszym oczom ukazuje się profesjonalnie wykonana strona internetowa, jednak gdy głębiej się porozglądamy możemy dostrzec niedociągnięcia. Czego brakuje? Chociażby brak danych o firmie działającej w Polsce – brak adresu, nazwy, czy numeru NIP/REGON. W dziale Kontakt nie znajdziemy także numeru telefonu do Getbucks czy adresu e-mail (z automatycznej odpowiedzi na livechat otrzymałem informacje, że pytania kierować trzeba na email info @ getbucks.pl – jednak na pytania wysłane kilka dni temu nie otrzymałem odpowiedzi), jedyną formą kontaktu to rozmowa z Panią Wiolettą na livechat. W sms-ie zwrotnym z decyzją podany jest numer telefonu 223075357.

W Regulaminie nie znalazłem na dzień dzisiejszy także danych rejestracyjnych spółki, jedyne co jest to nazwa spółki „GetBucks.pl sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie” brak jednak szczegółowych danych. Czy strona działa już dla Polskich klientów? Trudno powiedzieć, jeszcze 2 dni temu otrzymałem automatyczną odpowiedź pisaną „łamaną polszczyzną”, że strona nie jest jeszcze dostępna dla polskiego rynku, a z drugiej strony na forach internetowych można przeczytać o przyznanych pożyczkach – ile w tym prawdy trudno powiedzieć.

Rejestracja profilu klienta

Aby móc wnioskować o pożyczkę trzeba utworzyć profil klienta (zrobisz to na stronie getbucks.com/register). Na stronie widzimy cztero-etapowy proces rejestracyjny. W pierwszym musimy podać Numer ID (tutaj nie zostało to wyjaśnione, że to po prostu nasz nr PESEL, numer telefonu komórkowego (na które przyjdą powiadomienia o statusie pożyczki) oraz hasło. Drugi etap to nasze dane adresowe, trzeci i czwarty są to już podsumowania rejestracji zawierające wybór kwoty pożyczki.

Panel klienta

Panel klienta

Po utworzeniu Profilu zostaniemy zalogowani i otrzymamy dostęp do Panelu, w którym możemy dopełnić dalszych formalności związanych z uzupełnieniem wymaganych informacji o nas, o naszych zarobkach, wydatkach oraz wykonać niezbędne weryfikacje konta bankowego oraz karty debetowej / kredytowej. Na chwilę obecną o pożyczkę mogą się starać osoby posiadające konta w następujących bankach: Alior Bank, Bank BGŻ, BPH, Pekao, Bank Pocztowy, BNP Paribas, BOŚ Bank, BPS, BZ WBK, City Handlowy, DeutscheBank, Eurobank, Getinbank, ING Bank Śląski, mBank, Merritum, Millennium, PKO, Plus Bank, Toyota Bank – ze względu na to, że procedura weryfikacji konta jest darmowa i automatyczna poprzez zewnętrzny system Instantor (procedura polega na bezpiecznym zalogowaniu się na swoje konto i automatycznemu potwierdzeniu przez system danych wpisanych podczas rejestracji z danymi właściciela rachunku).

Drugim etapem weryfikacji jest podanie swoich danych karty debetowej / kredytowej dołączonych do konta, na które jest przelewane wynagrodzenie. Problemem z dodaniem karty mogą mieć właściciele kart z 3D-Secure. Weryfikacja karty jest jednorazowa i płatna – 0,10 euro. Po dokonaniu tych dwóch weryfikacji należy uzupełnić wszystkie oznaczane gwiazdką (*) pola w zakładach znajdujących się po lewej stronie Panelu. Być może konieczność podania danych karty ma służyć do automatycznej spłaty zadłużenia. Jednak mogę się mylić, gdyż podczas wnioskowania o pożyczkę jest wyraźnie do wyboru metoda spłaty Przelew elektroniczny.

Czy sprawdza jakieś bazy dłużników?

Tutaj także brak informacji o tym czy Getbucks sprawdza jakieś bazy dłużników, brak wzmianki o tym w Regulaminie czy też w Umowie. Po złożeniu wniosku nie otrzymałem żadnych powiadomień o sprawdzaniu w bazach KRD, Erif czy Infomonitor. System decydujący o decyzji jest automatyczny i decyzja jest oparta na kombinacji różnych czynników i oceny ryzyka kredytowego.

Weryfikacja naszej zdolności – kto dostanie pożyczkę i ile?

GetBucks na samym początku przyznaje limit 350zł na okres do 35 dni. Z każdą kolejną pożyczką ten limit zostaje podniesiony. Na jakim „poziomie” jesteśmy i ile możemy pożyczyć dowiemy się ze wskaźnika na dole strony Panelu, maksymalnie pożyczyć będzie można 2500zł. Z pożyczonych 350zł po 35 dniach będziemy musieli oddać 480,67zł, sporo.

Weryfikacja zdolności kredytowej

Weryfikacja zdolności kredytowej

Z informacji jakie udało mi się uzyskać system automatycznie sprawdza poprawność wpisanych danych w formularzu ze stanem faktycznym. Tak więc jeżeli wpisaliśmy, że otrzymujemy wynagrodzenie w wysokości 1500zł netto każdego 10. dnia miesiąca od firmy FIRMA Sp. z.o.o. to właśnie takie dane muszą się pokrywać z historią na naszym koncie bankowym. System sprawdza nadawce przelewu, kwotę oraz datę. Sprawa się komplikuje gdy posiadamy działalność gospodarczą (wiadomo, że przelewów jest sporo, na różne kwoty i od wielu firm), niestety Pani Wioletta na livechacie nie potrafiła jasno sprecyzować, jak w Profilu podać w takim przypadku wysokość naszego wynagrodzenia.

Klikając Wnioskuj o pożyczkę zostaniemy przeniesieni do podstrony na której możemy wybrać kwotę jaka nas interesuje oraz termin spłaty. Po wyborze kwoty i terminu i potwierdzeniu czterocyfrowym kodem który otrzymamy na telefon komórkowy pozostaje nam czekać na decyzję, która według informacji podanych na stronie jest podejmowana w około 3 godziny w dni robocze (niestety u mnie jak pewnie w przypadku każdego kto posiada działalność gospodarczą decyzja będzie negatywna – „wniosek odrzucony ze względu na weryfikację dochodów„), więc nie mogę podać informacji czy przelew pożyczki przyszedł i po jakim czasie i kto jest nadawcą). Problem pewnie będą miały także osoby posiadające dochody z wielu źródeł, z umowy o dzieło/zlecenie czy też osoby otrzymujące wynagrodzenie „do ręki”. Niepokoi mnie także brak jakiejkolwiek treści umowy pod linkiem „Umowa kredytowa GetBucks” przy akceptacji wniosku.

GetBucks - Stan wniosku u pożyczkę

GetBucks – Stan wniosku u pożyczkę

Aktualizacja

Odpowiedź z polskiego supportu. „Nasze oferty są dla osób prywatnych, które otrzymują regularne wypłaty co najmniej przez ostatnie 3 miesiące

Podsumowanie

Rozmowa z supportem GetBucks

Rozmowa z supportem GetBucks

Na chwilę obecną dla mnie strona wygląda na niedokończoną i jeszcze nie dostosowaną do polskich przepisów i chyba też polskich realiów. Gdy na stronie Getbucks znajdą się nowe informacje/aktualizację umieszczę je w tym wpisie.

Odpowiedzi na zadane pytanie odnośnie danych adresowych spółki odpowiedzi nie otrzymałem jeszcze. Pani z supportu zapewnia, że nad stroną jeszcze pracują i zostanie ona uzupełniona w ciągu kilku dni.

 

Aktualizacja 2

Po pewnym czasie otrzymałem sms z propozycją wzięcia pożyczki na kwotę 200zł od GetBucks. Po zalogowaniu się do Panelu na stronie i wnioskowaniu o właśnie 200zł po kilku minutach otrzymałem wiadomość SMS z informacją, że pożyczka przyznana i zostanie przelana na konto (na chwilę edycji tego wpisu nie ma jeszcze środków na koncie). Z informacji jakie udało się uzyskać pieniądze pojawią się na koncie w ciągu 48h.

Przelew pojawił się na koncie po 24h, nadawcą przelewu jest osoba prywatna.

Szybkie pożyczki gotówkowe – złóż wniosek

GetBucks Opinie użytkowników

Brałeś pożyczkę w GetBucks? Chciałbyś podzielić się opinią na temat tej firm pożyczkowej? Napisz krótką recenzję w komentarzu. Zapraszamy do dyskusji.

Napisz opinię o GetBucks